Uczniowie promują zdrowe odżywianie i ostrzegają przed truciznami z domowego komina

InformacjeOświata

Dwa proekologiczne wydarzenia zorganizował Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przeprowadzono konkurs poświęcony zasadom właściwego żywienia. Odbyła się także VI edycja konkursu „Trucizny z domowego komina” dotycząca szkodliwego wpływu zanieczyszczeń emitowanych z domowych palenisk.

W ramach obu konkursów ich uczestnicy wykonywali prezentacje multimedialne. W tematyce zdrowego żywienia najlepsze okazały się: Kamila Krupa (I miejsce), Wiktoria Świętoń (II miejsce) oraz Weronika Pytel (III miejsce) z ZSZ w Pustkowie-Osiedlu.

Naromiast nagrody za zwycięskie prezentacje dotyczące problemu trucizn emitowanych do atmosfery z domowych kominów otrzymali:
- w kategorii szkół podstawowych: Aleksandra Czerwiec (I miejsce), Szkoła Podstawowa w Paszczynie, Kacper Tuszyński (II miejsce), Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy oraz Michał Pyrchla (III miejsce), SP nr 5 w Dębicy.
- w kategorii szkół średnich: Patrycja Krakowska (I), Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Patryk Fryz (II), ZSZ w Pustkowie–Osiedlu oraz Izabela Gawron (III), ZSE w Dębicy.

NAJLEPSZA PREZENTACJA dot. zdrowego żywienia

NAJLEPSZA PREZENTACJA dot. emisji trucizn z domowego komina​

Fot. pixabay