Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

XIX Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

XIX Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

InformacjeOświata

We wtorek 24 marca 2026 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy odbył się XIX Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego pod hasłem: „Eko-logiczni – Rolnictwo, które rozumie naturę”. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

Sejmik ekologiczny to cykliczna inicjatywa, której celem jest popularyzacja wiedzy na temat ochrony środowiska wśród młodego pokolenia. Każdego roku wybierany jest inny temat przewodni, który stanowi punkt wyjścia do merytorycznych prezentacji i dyskusji.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Zespół Szkół nr 4 w Dębicy.

W trakcie sejmiku swoje wystąpienia zaprezentowali:

  • Pan Krzysztof Kosiński – Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa w Podkarpackim Urzędzie Wojewody w Rzeszowie, z prezentacją pt. „Rolnictwo ekologiczne w województwie podkarpackim na tle kraju”,
  • Pani Magdalena Parys – dietetyk z Polskiego Centrum Dietetycznego „Projekt Zdrowie w Dębicy, z prezentacją pt. „Relacje z własnym organizmem”,
  • Pani Edyta Mirkiewicz – Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, z prezentacją pt. „Szanse dla rolnictwa ekologicznego na Podkarpaciu”,
  • Pani Magdalena Kusiba – Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – biuro powiatowe w Dębicy, z prezentacją „Ekoschematy realizowane w gospodarstwach rolnych, płatności rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz płatności rolno-ekologiczne”

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za zaangażowanie i wspólne promowanie idei zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że edukacja ekologiczna to inwestycja w przyszłość naszej planety.