Za nami XVI Sejmik Ekologiczny

Oświata

Po raz XVI przy współpracy Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Zespołu Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy zorganizowany został Sejmik Ekologiczny pod nazwą „Piękni, bo zdrowi”. W wydarzeniu wzięła udział młodzież z dębickich szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. Wicestarosta Adam Pieniążek zabierając głos nawiązał do istotnej roli zdrowego odżywiania w życiu każdego człowieka.

Lucyna Samborska, Magdalena Parys, Urszula Binduga oraz Mariusz Bachurski jako prelegenci w przygotowanych prezentacjach poruszali tematy związane z tematem przedsięwzięcia: zdrowe odżywianie inwestycją w dorosłe życie, trening i odżywianie w życiu młodego sportowca, fitoterapia i jej zastosowanie u młodzieży oraz niekonwencjonalne wykorzystanie odpadów żywnościowych w dietetyce i kosmetologii.

Wydarzenie miało na celu zwiększenie ekologicznej świadomości wśród młodzieży, promowania działań na rzecz ochrony środowiska oraz wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.