Druhowie i druhny z OSP pokazali, że są w formie!

InformacjeSportInne

Ponad dwadzieścia najlepszych drużyn rywalizowało wczoraj (29 września br.) na stadionie kompleksu sportowego w Pustyni, gdzie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu dębickiego. W kategorii żeńskich zespołów pierwsze miejsce wywalczyły sobie panie z OSP Brzeźnica (gm. Dębica). Wśród panów triumfowali druhowie z OSP Łęki Dolne (gm. Pilzno).

Gratulacje, dyplomy i puchary dla zwycięzców wręczał m.in. Starosta Piotr Chęciek. Podczas sportowej imprezy powiat reprezentowali również Wicestarosta Adam Pieniążek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka.

W zawodach wystartowało 12 drużyn męskich i 10 żeńskich. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe z musztrą. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych zmagań czuwała komisja sędziowska.

Organizatorzy wydarzenia to: Powiat Dębicki, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dębicy.

Klasyfikacja końcowa zawodów :
Grupa A – męskie drużyny pożarnicze:
1. OSP Łęki Dolne
2. OSP Nawsie Brzosteckie
3. OSP Słotowa

Grupa C – żeńskie drużyny pożarnicze:
1. OSP Brzeźnica
2. OSP Słotowa