Kornelia ze złotym medalem Mistrzostw Świata w Karate!

InformacjeSport

W jednym tygodniu Powiat Dębicki wzbogacił się o dwie mistrzynie świata. Po sukcesie Barbary Moskal w strzelectwie, złoty i srebrny medal  Mistrzostw Świata Karate Kyokushin z Chile przywiozła mieszkanka gminy Brzostek Kornelia Szczepkowicz.

14-letnia zawodniczka klubu Karate Kyokushin Brzostek okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej w stylu kumite, pokonując w finale przed czasem (przez ippon) reprezentantkę Chile. Chwilę potem Kornelia  dołożyła do tego srebrny medal w kata.

To nie pierwszy sukces młodej karateki pochodzącej z Kamienicy Górnej. Wcześniej zdobyła dwukrotnie wicemistrzostwo Europy.

Trenerami Kornelii Szczepkowicz są Robert Kolbusz i Tomasz Mendoń z brzosteckiego klubu karate.

Fot. Pexels