Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Najlepsi w Polsce układali kostkę Rubika w Dębicy

Najlepsi w Polsce układali kostkę Rubika w Dębicy

InformacjeSport

Blisko 70 zawodników z całej Polski zjechało do Dębicy, żeby wziąć udział w zawodach układania kostki Rubika na czas. Zmaganiom, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, przyglądał się m.in. Starosta Dębicki Piotr Chęciek.

Pasjonaci logicznej łamigłówki zmierzyli się w siedmiu konkurencjach, w których musieli układać kostki o różnych wielkościach i kształtach, wykonując tą czynność jedną ręką czy z zakrytymi oczami.

Powiat Dębicki reprezentowali: Tomasz Cisło, Piotr Czernecki, Paweł Szczepański, Janek Szczepański, Jakub Wróbel, Maciej Choma i  Paweł Piotrowski, który spośród wszystkich reprezentantów naszego regionu osiągnął najlepszy wynik. W konkurencji „3 razy 3” ułożył on kostkę w 15 sekund.

Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał organizator wydarzenia Piotr Tokarski – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, a także Delegat Światowego Związku Speedcubingu Przemysław Rogalski.

Celem zawodów była promocja układania kostki Rubika, a także  odkrywanie nowych pasji i zainteresowań wśród dzieci i młodzieży.

Zdjęcia udostępnione przez organizatora zawodów.