Powiat, w którym
chce się żyć!

Po dwuletniej przerwie wędkarze walczyli o puchar starosty

Sport

Aż 43 wędkarzy uczestniczyło w V Zawodach Wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego, które po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią odbyły się w niedzielę 12 czerwca 2022 na łowiskach TC Dębica, przy Alejach Jana Pawła II w Dębicy.

W kategorii seniorów pierwsze miejsce w sektorze „Spławik” zajął Marcin Ziarnik, który złowił ponad 18 kg ryb, drugą lokatę zdobył Jakub Drożdż (8,8 kg), natomiast trzecią – Jacek Kozaczka (7,8 kg). W kategorii „Feeder”, podobnie jak podczas zawodów w 2019 r., zwyciężył Mariusz Pisarz, który mógł się pochwalić jednym z najobfitszych połowów – ponad 22,6 kg ryb. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Knych (13,3 kg), a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Pociask (9,5 kg).

W kategorii juniorów (do lat 16) najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Marcin Naleźny z połowem ważącym niemal 26,5 kg, który jednocześnie okazał się najlepszym wynikiem spośród wszystkich kategorii w tegorocznych zawodach. Drugą pozycję w kategorii juniorskiej zdobył Szymon Różak z połowem prawie 15 kg.

Imprezę zorganizował Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym przy współpracy z Polskim Związkiem Wędkarskim okręg Rzeszów, Kołami nr 9 „Płoć”, nr 11 „Gryf” oraz nr 38 „Troć”.

Jak podkreślają pomysłodawcy, inicjatywa organizacji zawodów wędkarskich ma przyczynić się do pozytywnej promocji wędkarstwa jako dziedziny sportu, ekologicznego stylu życia, sposobu na rekreację w plenerze oraz możliwości obcowania z naturą.

Uczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichStawy TC DębicaUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichUczestnicy zawodów wędkarskichWażenie złowionych rybWażenie złowionych rybWażenie złowionych rybWażenie złowionych rybWażenie złowionych rybOrganizatorzyStarosta i Przewodniczący Rady PowiatuSędziowie i organizatorzy zawodówStarosta wręcza nagrodyStarosta i Przewodniczący ze zwycięzcą w kategorii juniorskiejStarosta wręcza nagrodyStarosta i Przewodniczący ze zwycięzcami w kategorii juniorskiejStarosta i Przewodniczący Rady Powiatu wręczają nagrodyStarosta i Przewodniczący Rady Powiatu wręczają nagrodyOrganizatorzy zawodówStarosta i Przewodniczący Rady Powiatu wręczają nagrodyStarosta i Przewodniczący Rady Powiatu wręczają nagrodyStarosta i Przewodniczący Rady Powiatu wręczają nagrody