Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

Powiat stara się o pieniądze z Ministerstwa Sportu dla Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy

Powiat stara się o pieniądze z Ministerstwa Sportu dla Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy

InformacjeOświataInwestycjeSportInne

O blisko 3 mln zł na budowę sportowej infrastruktury w nowej siedzibie Zespołu Szkół specjalnych w Dębicy stara się Powiat Dębicki. Wniosek złożono w ramach edycji 2020 ministerialnego programu „Sportowa Polska”.

- Fundusz Dróg Samorządowych w tym rozdaniu wypadł dla naszego powiatu doskonale, a otrzymane z niego 7,5 mln zł pozwoli na realizację ważnych inwestycji drogowych. Nie można jednak zapominać o najbardziej potrzebujących naszej uwagi i troski dzieciach z niepełnosprawnościami, które uczą się w ZSS w Dębicy. Dlatego teraz staramy się również o pieniądze z programu dla rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej -  podkreśla Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

Wnioskowane dofinansowanie to kwota 2 979 420 zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na:
• dokończenie budowy oraz wyposażenie hali sportowej,
• zaplecze hali wraz z salami do rehabilitacji, hydroterapii, integracji sensorycznej SI, siłownią itp.,
• wielofunkcyjne boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią,
• pełniący funkcję terenowych urządzeń sportowych plac zabaw wyposażony w urządzenia przystosowane do możliwości i potrzeb dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami,
• ciągi komunikacyjne na terenie szkoły.
Wartość przedsięwzięcia, którego dotyczy dotacja, wynosi 5 958 840 zł.

Przypomnijmy: nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych zlokalizowano na działce o powierzchni 1,34 ha, sąsiadującej z Zespołem Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Koszt całej inwestycji oszacowano na ok. 24 mln zł. Dwukondygnacyjny budynek szkoły został zaprojektowany na potrzeby ponad 300 użytkowników. W otoczeniu obiektu powstaną parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie będą mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, sale rehabilitacyjne, sale do zajęć korekcyjnych, do hydroterapii. Również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny. Także różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzną, muzyczną, plastyczną i komputerową.