X Wojewódzki Rajd Pieszy „Słotwinówka 2019”

InformacjeSport

Pięćdziesięciu sześciu uczniów z niepełnosprawnością intelektualną z terenu województwa podkarpackiego miało możliwość wzięcia udziału w X pieszym rajdzie, którego trasa w tym roku biegła po najbardziej rozpoznawalnych miejscach w Głobikowej. Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, a także Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Uczestnicy rajdu mieli  w tym roku do pokonania pętlę wiodącą od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów”, przez Park Podworski „Słotwinówka” aż po tzw. „Tomaszówkę”. Maszerującym sprzyjała słoneczna pogoda i dobry humor. Po zakończeniu wycieczki na uczniów i wszystkich zaproszonych gości czekał okolicznościowy tort.

W wydarzeniu udział wzięli podopieczni ze szkół z Mrowli, Frysztaka, Strzyżowa, Mielca i Dębicy.

Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy