Rodzice śp. Waldemara Sujdaka odebrali pośmiertne odznaczenie dla syna

InformacjeInne

Z rąk Starosty Powiatu Dębickiego Piotra Chęćka oraz Krzysztofa Glijera, Prezesa Stowarzyszenia Saperów Dębickich przyjęli dziś państwo Grażyna i Józef Sujdakowie Odznakę Honorową „Za Rozminowanie Kraju”. Została ona pośmiertnie nadana ich synowi – śp. plut. Waldemarowi Sujdakowi. Do życzeń i gratulacji dołączył także Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Michał Maziarka.

Odznakę przyznało Stowarzyszenie Saperów Polskich. Dębiczanin Waldemar Sujdak służył w 2. Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu. W maju 2008 r., wtedy jeszcze jako starszy kapral, rozpoczął pełnienie misji w ramach III zmiany PKW Afganistan. Niedługo później, 20 sierpnia 2008 r., zginął od wybuchu miny pułapki w Afganistanie. Był dowódcą drużyny rozpoznania inżynieryjnego. Miał 28 lat, w wojsku służył od ośmiu.

Na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej starszy kapral został pośmiertnie awansowany do stopnia plutonowego i odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego.

Legitymacja i odznaczeniaMundurowy przemawiaPrzewodniczący Rady, Starosta, MundurowyMundurowy przemawia, grupa ludziStarosta wręcza odznaczenieStarosta wręcza odznaczenieMundurowy wręcza odznaczenieStarosta wręcza grawertonPrzewodniczący Rady wręcza kwiatyRodzice odznaczonego żołnierzaMundurowy przekazuje Staroście podziękowaniaGrupa osóbGrupa osób