Unia Europejska
Rozmiar tekstu: -+
Dla niepełnosprawnych Dla słabowidzących Wersja graficzna Język migowy

Powiat, w którym
chce się żyć!

`Spotkanie z folklorem`

"Spotkanie z folklorem"

Wydarzenia

Wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy i Stowarzyszeniem Uwierz w siebie zapraszamy na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie oraz Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Resovia Saltans działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim. Wydarzenie odbędzie się 1 października 2021 r. o godz. 18:00 w Domu Kultury „Mors”.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie MOK. Gwarantujemy bardzo wysoki poziom artystyczny. Główną ideą wydarzenia jest wspieranie i propagowanie polskiej kultury i sztuki ludowej, poszerzenie wiedzy o tradycjach i obyczajowości z różnych regionów kraju.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans jest opracowaną artystycznie grupą folklorystyczną reprezentującą Uniwersytet Rzeszowski. Od 45 lat skupia młodzież akademicką i absolwentów różnych kierunków studiów, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem rozwijają swoje zdolności taneczne, wokalne i instrumentalno-muzyczne. W swoim bogatym programie artystycznym posiadają: suitę podlaską, cieszyńską, rzeszowską, sądecką, żywiecką, mazura, krakowiaka narodowego, tańce huculskie oraz rosyjskie.