81 01Około pół setki awansów na wyższe stopnie policyjne wręczono podczas powiatowych obchodów Święta Policji w Pilźnie. Uroczystość, która odbyła się 13 lipca br., została połączona z otwarciem nowej siedziby Komisariatu Policji w tym mieście.

- Nowa siedziba to przede wszystkim inicjatywa pani burmistrz Ewy GoÅ‚Ä™biowskiej, dlatego jej należą siÄ™ dzisiaj najwiÄ™ksze podziÄ™kowania. JesteÅ›my jednak wdziÄ™czni również za ogromne zaangażowanie i pomoc, jakie otrzymujemy od pozostaÅ‚ych samorzÄ…dowców – mówiÅ‚ podczas obchodów insp. MirosÅ‚aw Furdyna, Powiatowy Komendant Policji w DÄ™bicy.

- JesteÅ›cie PaÅ„stwo niezwykle ważnÄ… częściÄ… naszego spoÅ‚eczeÅ„stwa, peÅ‚nicie zaszczytnÄ… rolÄ™ strażników Å‚adu i porzÄ…dku publicznego. DziÄ™kujemy za Wasze poÅ›wiÄ™cenie – zwracaÅ‚ siÄ™  natomiast do policjantów Starosta Andrzej ReguÅ‚a. - Åšwiadomi tego, jak trudnÄ…, a jednoczeÅ›nie jakże odpowiedzialnÄ… pracÄ™ wykonujecie, dziÄ™kujemy również Waszym rodzinom i osobom bliskim, które Was wspierajÄ….