1Gorące brawa zebrali młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids oraz Niepublicznej Szkoły Weldon School w Dębicy za spektakl biograficzny „Penderecki przez dziurkę od klucza”. Premiera przedstawienia odbyła się 8 kwietnia br. w  Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach. Był na niej obecny prof. Krzysztof Penderecki wraz z małżonką. Para objęła honorowy patronat nad wydarzeniem, a jego organizację współfinansował Powiat Dębicki.

Tę wyjątkową bajkę edukacyjną przygotowała Fundacja „Radosny Uśmiech Dziecka” w Dębicy. Sztukę, pod względem muzycznym, oparto przede wszystkim na utworach prof. Krzysztofa Pendereckiego, wśród nich znalazły się: „Tren Ofiarom Hiroszimy”, „Polymorphia” oraz „Partita na klawesyn”. W spektaklu wystąpiło w sumie 107 uczniów i przedszkolaków pod kierunkiem Renaty Żabickiej i Jadwigi Kani z Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy.

Powiat Dębicki reprezentowali pan Andrzej Reguła, Starosta Powiatu oraz pani Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji.

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez Urząd Miejski w Dębicy)