galeriaJuż za kilka tygodni odbędzie się wernisaż wystawy organizowanej w ramach II edycji Galerii Bezdomnej w Dębicy pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego. To pomysł na prezentację różnorodnej twórczości artystycznej w pustostanach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu, piwnicach i halach. Tym razem galeria zaprasza do dawnej siedziby Sądu Rejonowego w Dębicy. Inicjatorzy czekają na zgłoszenia artystów.

Wystawa zostanie otwarta 25 czerwca 2016 r. (o godz. 18.00), potrwa do 1 lipca br. Organizator, czyli Dębickie Koło Fotograficzne „RAW”, nie sugeruje tematów, ani formy prezentacji twórcom, którzy zdecydują się wziąć udział w przedsięwzięciu. Zainteresowani mogą prezentować wszelkie odmiany sztuki – fotografię, rzeźbę, malarstwo, taniec itp. Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie: 534 457 132 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Dębickiego, który udostępni na potrzeby Galerii Bezdomnej dawną siedzibę Sądu Rejonowego przy ul. Rzeszowskiej.

Pierwsza, ubiegłoroczna wystawa w Dębicy przyciągnęła wielu miłośników sztuki. W piwnicach Domu Kultury „Kosmos” swoje prace zaprezentowało kilkunastu artystów, m.in.: Renata Ruciak, Piotr Szerszeń, Bernadetta Mardeusz, Szymon Ogrodnik, oraz Marek „Szaman” Szymaszek.

ZOBACZ PLAKAT