rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

muzeum miniMuzeum Historii Polski prowadzi ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych pod hasłem „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka została zainaugurowana w Noc Muzeów (14 maja br.). Finał przedsięwzięcia nastąpi w dniu Święta Niepodległości (11 listopada br.). Osoby zainteresowane przekazaniem pamiątek, mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie lub mailowo.

 

Organizatorzy czekają na różne przedmioty o wartości historycznej, szczególne znaczenie mają obiekty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Mogą być to np. fotografie, pocztówki, dokumenty, listy, pamiętniki, prasa, elementy ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowe urządzenia oraz wyroby rzemieślnicze i artystyczne świadczące o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

 

Przekazane pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a pozostałe zostaną należycie zabezpieczone. Darczyńcy otrzymają certyfikaty. Akcja „Małe Wielkie Historie” zakończy się Dniem Darczyńcy w Święto Niepodległości (11 listopada br.).

 

Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek, mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie, bądź mailowo: 22 211-90-29, 22 211-90-48, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły oraz regulamin zbiórki na stronie: www.muzhp.pl.

 

ZOBACZ PLAKAT

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie