002 01Całość inwestycji i remontów Powiatu Dębickiego w 2014 roku zamknie się w kwocie 15,7 mln. zł. Sama modernizacja dróg i mostów wymaga wydatkowania 12,8 mln. zł.

Przyjęty budżet pozwoli na sfinansowanie:
- remontu ul. Rzeszowskiej oraz ul. Krakowskiej w Dębicy (4,1 mln.zł), jak również dokończenia remontu ul. Świętosława,
- remontu drogi Grabiny – Czarna (5 km),
- przebudowy drogi Zasów – Wola Żyrakowska (4,8 km),
- remontu drogi Braciejowa – Południk,
- modernizacji i remontu innych dróg w Grudnej Górnej, Łękach Dolnych, Pustkowie,
- wykonania chodników w Żyrakowie, Chotowej, Pustyni, Nagawczynie oraz na ul. Wielopolskiej w Dębicy.

W zakresie obiektów oświatowych zostanie wykonana termomodernizacja Zespołu Szkół w Brzostku. Infrastruktura tej szkoły ulegnie znacznej poprawie poprzez zakup ciągnika rolniczego wykorzystywanego przez uczniów na zajęciach praktycznych. Przebudowie oraz modernizacji poddana zostanie także kotłownia Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu. Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy podczas okresu wakacyjnego planuje się wykonanie parkingu przez budynkiem internatu oraz wyremontowanie placu do nauki jazdy i chodników. Wszystkie prace remontowe pochłoną 2 mln zł.

W bieżącym roku Powiat Dębicki dofinansuje zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego z funkcją ograniczania stref zakażeń dla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy. Zakup ten pozwoli na utrzymanie wysokich standardów ochrony pożarowej powiatu.