uwierz miniStowarzyszenie „Uwierz w siebie” w Dębicy rozpoczyna realizację projektu „Wolontarystyczny zawrót głowy”. Jego uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach edukacyjno-motywacyjnych dotyczących praw i obowiązków wolontariuszy. Przedsięwzięcie wpisuje się w charakter działań Powiatu Dębickiego, który od lat wspiera i promuje ideę wolontariatu poprzez dotacje finansowe, organizację szkoleń oraz nagradzanie młodych wolontariuszy.

- „Wolontarystyczny zawrót głowy”, to szansa zdobycia nowych doświadczeń w otoczeniu pasjonatów bezinteresownie działających dla dobra innych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny - informuje Marta Czekaj, Prezes Stowarzyszenia „Uwierz w siebie”, które na realizację projektu zdobyło blisko 40 tys. zł z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

Agnieszka Jakubowska-Cetnar - koordynator projektu – dodaje, że ważnym elementem zadania jest indywidualny coaching. - Każdym wolontariuszem będzie się opiekować osoba posiadająca doświadczenie w zakresie społecznego zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności, dopracowując z podopiecznym pomysł na przeprowadzenie w 2016 roku akcji wolontariackiej – wyjaśnia koordynator. Realizacja projektu zostanie podsumowana przyznaniem tytułu „Wolontariusza roku powiatu dębickiego”.

Do udziału w „Wolontarystycznym zawrocie głowy” mogą się zgłaszać mieszkańcy powiatu dębickiego do 25 roku życia. Nabór potrwa do 10 czerwca br. Zainteresowani muszą wypełnić ankietę rekrutacyjną, dostępną na stronie internetowej www.uwierzwsiebie.pl, gdzie znajduje się również regulamin przedsięwzięcia. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 698 816 311.