007 001W 2013 r. w powiecie dębickim łączna liczba zarejestrowanych pojazdów wyniosła 147 347, w tym: 97 505 samochodów osobowych oraz 49 842 samochodów dostawczych i ciężarowych.

W Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Dębicy:
• pracownicy przyjmują średnio ponad dwustu interesantów dziennie,
• w 2013 r. w ramach programu „pojazd” wydano w tym wydziale 37 100 decyzji, w tym:
16 370 dowodów rejestracyjnych stałych,
2 273 tablic rejestracyjnych tymczasowych,
8 578 samochodowych tablic rejestracyjnych,
• wśród interesantów pojawili się koneserzy starych pojazdów, ubiegający się w urzędzie o wydanie do swych zabytkowych aut specjalnych tablic rejestracyjnych,
• 2 097 mieszkanców powiatu otrzymało w 2013 r. prawa jazdy,
• aż 1098 osobom zatrzymano lub cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.

ZOBACZ ZDJĘCIE