Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej na terenie Dębicy, tj. ulicy Rzeszowskiej na odcinku od ulicy Wielopolskiej do Tysiąclecia. Długość remontowanego odcinka  to prawie 1,5 km. (...) Kompleksowy remont obejmuje oprócz nawierzchni jezdni, położenie nowych chodników z kostki brukowej i wykonanie sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy Dębicy, w szczególności osiedli Rzeszowska, Sienkiewicza, Tuwima poruszali się do tej pory po chodnikach pamiętających jeszcze czasy PRL-u, co stwarzało wiele niekomfortowych sytuacji. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników, zostanie zamontowana nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Rzeszowskiej z ulicą Robotniczą i ulicą Karłowicza, tzw. wideodedekcja, która jest dziś często stosowaną nadjezdniową regulacją czasu pojazdów.  Zastosowanie wideo detektorów usprawni ruch pojazdów, tak w dzień, jak i w godzinach nocnych”.(...) - komentuje Władysław Bielawa - Starosta Dębicki.

Przedmiotowa inwestycja przewiduje położenie nowej 4 cm nawierzchni z mieszanki bitumicznej, po uprzednim frezowaniu starego asfaltu i nałożeniu warstwy profilowej. Miejsca postojowe i zjazdy do posesji będą wyłożone kostką brukową, a cztery zatoki autobusowe otrzymają nawierzchnię betonową.

Równolegle do wyżej wymienionej inwestycji, której koszt opiewa na kwotę 2 mln 300 tys. zł rozpocznie się wkrótce przebudowa ulicy Krakowskiej i zabezpieczenie wiaduktu nad byłą kolejką wąskotorową, w ciągu drogi powiatowej przy tejże ulicy. Od strony Osiedla Kępa wykonany zostanie nowy chodnik. (...) Na odcinku 2 km jezdni będzie położona nawierzchnia z wysokiej jakości mieszanki bitumicznej SMA po wcześniejszym sfrezowaniu kolein i nierówności oraz wyrównaniu profilowym (...) - mówi Starosta.

W obu inwestycjach zastosowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome jezdni, w przypadku ulicy Krakowskiej planuje się również uregulowanie studzienek kanalizacyjnych. Koszt przebudowy ulicy Krakowskiej to 1 mln 720 tys. zł.

Ogółem Powiat wyłoży ze swego budżetu ponad 4 mln zł. Przebudowa ulicy Rzeszowskiej zakończy się 30 sierpnia br., a inwestycja przy ulicy Krakowskiej miesiąc później.