IMG 20160607 110055Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu dÄ™bickiego, uczestniczÄ…cy dotychczas w debatach oksfordzkich organizowanych  przez II Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…ce im. ks. Jana Twardowskiego oraz Starostwo Powiatowe w DÄ™bicy, zmierzÄ… siÄ™ z rówieÅ›nikami z Tarnowa.

Laureci poprzedniej edycji dÄ™bickich debat – uczniowie II LO oraz ZespoÅ‚u Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - wezmÄ… udziaÅ‚ w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej, która  w PaÅ‚acu MÅ‚odzieży w Tarnowie  rozpoczęła  swój jubileuszowy, piÄ…ty sezon. W inauguracyjnej konferencji  uczestniczyÅ‚a pani Barbara Pelczar–BiaÅ‚ek, Dyrektor WydziaÅ‚u Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w DÄ™bicy.

Podczas spotkania Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców PaweÅ‚ Nowak dokonaÅ‚ losowanie drużyn do poszczególnych grup. Uczniowie II LO w DÄ™bicy wystartujÄ… w grupie A  i zmierzÄ… siÄ™ z kolegami z V LO im. Janusza Korczaka, z ZespoÅ‚u Szkół Budowlanych oraz pierwszÄ… drużynÄ… IV LO im. Jana PawÅ‚a II w Tarnowie. Natomiast reprezntanci "Kwiatka", ubiegÅ‚oroczni zwyciÄ™zcy dÄ™bickich debat, znaleźli siÄ™ w grupie D wraz z drugÄ… drużynÄ…  IV LO im. Jana PawÅ‚a II, VII LO oraz ZespoÅ‚u Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Pierwsze starcie w ramach Tarnowskiej Ligi Debatanckiej już pod koniec października br. O tym, kto zdobÄ™dzie tytuÅ‚ najlepszej drużyny zadecyduje spotkanie finaÅ‚owe, które zaplanowano na kwiecieÅ„ przyszÅ‚ego roku. Organizatorami Ligi sÄ… Stowarzyszenie Nowe Przestrzenie, Stowarzyszenie KANON oraz Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego.  W tegorocznej lidze debatanckiej bÄ™dzie rywalizowaÅ‚o aż 16 drużyn z dwóch województw.