009 001W Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu podczas wakacji rozpoczęta została inwestycja polegająca na przebudowie części budynku szkolnego i jej adaptacji na potrzeby biblioteki oraz kotłowni.

Modernizacja obejmuje zabudowę połowy istniejącego patio, graniczącego z prowadzonym przez Gminę Dębica, Zespołem Szkół w Pustkowie. Wygospodarowana w ten sposób przestrzeń o powierzchni użytkowej około 42 m2 przeznaczona będzie na pomieszczenia biblioteczne. Biblioteka dysponująca bogatym księgozbiorem wyposażona zostanie dodatkowo w 5 stanowisk komputerowych.

W odniesieniu do kotłowni zakres robót obejmuje przyłącze gazu do zasilania urządzeń ciepłowniczych, zainstalowanie 2 kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania o łącznej mocy 230 kW oraz budowę komina spalinowo – wentylacyjnego. Sama kotłownia wyposażona będzie dodatkowo w aparaturę kontrolno – pomiarową, czujniki pogodowe oraz instalacje sygnalizująco – odcinające gaz przy jego niedopuszczalnym poziomie stężenia.

“Argumentem przemawiającym za podjęciem wyżej wymienionych prac remontowych jest uniezależnienie się od korzystania z pomieszczeń i kotłowni byłego internatu, co przyniesie szkole znaczne oszczędności. Budynek szkoły posiada na chwilę obecną wystarczające zaplecze w postaci sal lekcyjnych, pracowni oraz pomieszczeń pomocniczych” - mówi Władysław Bielawa Starosta Powiatu Dębickiego.

Należy nadmienić, że w sieci szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego szkoła pełni ważną rolę środowiskowej placówki oświatowej. Prowadzi kształcenie w technikum w zawodach technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz technik hotelarstwa oraz w liceum ogólnokształcącym o profilu mundurowym tzw. “klasę policyjną”. Od bieżącego roku szkolnego szkoła planuje uruchomienie kwalifikacyjnych kursów zawodowych w dwóch kwalifikacjach – sporządzanie potraw i napojów oraz organizacja żywienia i usług gastronomicznych. Z kursów może korzystać każda osoba po ukończeniu 18. roku życia, która pragnie uzupełnić posiadane lub nabyć nowe kwalifikacje zawodowe.