mini ekonomikUroczysta oprawa towarzyszyła Powiatowym Obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Dębicy.  W trakcie gali nagrodzono nauczycieli, doceniając w ten sposób ich osiągnięcia pedagogiczne i zaangażowanie w pracę zawodową. Kilkunastu uczniów odebrało również Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. To uhonorowanie wysiłku, jaki młodzież włożyła w zdobywanie wiedzy i umiejętności.

Obchody odbyły się 15 października br. Zostały zorganizowane przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Podczas uroczystości świętowano również Jubileusze: 80-lecia „Ekonomika” i 20-lecia Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Sługi Bożej Anny Janke. Wśród gości znaleźli się między innymi parlamentarzyści i samorządowcy Ziemi Dębickiej.

- Drodzy nauczyciele, spoczywa na Was odpowiedzialność za przyszłość młodych ludzi, za formowanie ich charakterów, osobowości i umysłów. Tym bardziej dziękuję Państwu za dotychczasowe zaangażowanie i życzę satysfakcji z wykonywanego zawodu – zwracał się do zebranych Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu Dębickiego. W trakcie swojego wystąpienia, Wicestarosta gratulował nauczycielom i uczniom ich sukcesów. - Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Stypendystów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. Te nagrody, to uhonorowanie Waszego wysiłku włożonego w rozwijanie zdolności i zainteresowań – podkreślał zasługi młodych mieszkańców powiatu dębickiego.

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej otrzymali nauczyciele: Krystyna Barszcz (I LO), Tomasz Kozioł (I LO).

Nagrody Kuratora Oświaty: Lucyna Bączek (I LO), Sławomir Surowiec (II LO).

Laureaci Nagrody Starosty: Krzysztof Górecki (ZSE), Sławomir Słyś (ZSZ Pustków-Osiedle), Marta Biłas (ZSS), Małgorzata Gargas (PPP), Maciej Kita (II LO), Bogumił Skrętkowski (II LO), Agnieszka Mytnik (I LO), Leszek Żyłka (I LO), Barbara Porzuczek (ZSZ nr 1), Romuald Ziobro (ZSZ nr 1), Marek Braun (ZS nr 2), Jarosław Prus (ZS nr 2), Maria Strzyż (ZSE), Ewelina Żyłka (ZS nr 4), Małgorzata Lipińska (PPP), Grzegorz Kolbusz (ZS Brzostek).

Stopień nauczyciela mianowanego otrzymali: Dariusz Ferenc (CKP), Elżbieta Jarosz (II LO), Maria Kopacz (ZS nr 4), Beata Krupa (ZS nr 4), Agnieszka Pociask (ZSZ Pustków-Osiedle).

Stypendyści Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Mirosława Maciejowska (ZSE), Jaromir Hunia (I LO), Ewelina Staroń (II LO), Żaneta Nowak (LO Pilzno), Kinga Loś (ZS nr 2), Artur Czernia (ZS nr 2), Agata Jędrzejczyk (ZSZ nr 1), Magdalena Święch (ZS Brzostek), Monika Rogowska (ZSZ Pustków-Osiedle), Natalia Mazur (ZSZ Pustków-Osiedle) i Aleksander Kurdziel (ZS nr 4).

ZOBACZ ZDJĘCIA (udostępnione przez ZSE w Dębicy)