czadRuszyła kolejna akcja informacyjna prowadzona przez Państwowa Straż Pożarną pn. „Czad i ogień – obudź czujność”. Ta akcja jak i poprzednie „ Nie dla czadu”, „Czad cichy zabójca” poświęcone są zagrożeniu jakie powoduje między innymi tlenek węgla zwany potoczne czadem.

W okresie jesienno-zimowym w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko powstania pożaru. Zbyt duża liczba osób bagatelizuje ten niebezpieczny dla ich zdrowia i życia problem, dlatego Komenda Powiatowa PSP w Dębicy z akcją informacyjną chce dotrzeć do jak największej rzeszy dzieci i młodzieży, uświadamiając im jak niebezpieczne jest to zjawisko. Dlatego zorganizowano spotkania z przedstawicielami szkół z terenu miasta Dębicy i  liceów, spotkania takie odbyły się w dniach 28 listopada i 1 grudnia br.

Zdjęcia udostępnione przez Komendę Powiatową PSP w Dębicy