012 03Do końca września potrwają prace przy budowie chodnika na drodze powiatowej Dębica – Stasiówka, a konkretnie wzdłuż ulicy Wielopolskiej w Dębicy od cmentarza komunalnego do lasu.

(...)Wybudowanie chodnika zwiÄ™kszy bezpieczeÅ„stwo pieszych, którzy na pewnych odcinkach  poruszajÄ…c siÄ™ wzdÅ‚uż ulicy byli zmuszeni korzystać z jezdni lub też zatrzymywać siÄ™ przy krawÄ™dzi skarpy gdy w ruchu pojawiÅ‚ siÄ™ samochód. Wykonanie zaplanowanych prac możemy na dzieÅ„ dzisiejszy okreÅ›lić na ponad 70%. Nowy chodnik z kostki brukowej finalnie bÄ™dzie mieć 600 m dÅ‚ugoÅ›ci i 1,5 m szerokoÅ›ci. Do 6 m poszerzono jezdniÄ™ na caÅ‚ej dÅ‚ugoÅ›ci chodnika. NiezbÄ™dnym, ze wzglÄ™du na brak pÅ‚askiego pobocza staÅ‚o siÄ™ zebranie części skarpy i wykonanie tzw. muru odporowego zabezpieczajÄ…cego jÄ… przed ewentualnym osuniÄ™ciem spowodowanym przez intensywne opady deszczu lub topniejÄ…cego Å›niegu (...) - mówi Starosta WÅ‚adysÅ‚aw Bielawa.

Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 450 tysięcy zł i jest finansowany po połowie przez Powiat Dębicki i Miasto Dębica.