458741-1Instruktorzy z krakowskiego Teatru „Graciarnia”: Katarzyna Dłużniewska i Tomasz Smykalski, poprowadzili w Dębicy warsztaty dla uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Teraz młodzi adepci teatralnej sztuki wykorzystają zdobytą wiedzę, przygotowując się do udziału w jubileuszowej, dziesiątej edycji Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbędzie się 30 marca br.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Powiat Dębicki. Służyły rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień artystycznych w zakresie doskonalenia wymowy pod względem wyrazistości, barwy i siły głosu, wzbogaceniu sposobów własnej ekspresji, rozwojowi muzykalności, a także ożywieniu wyobraźni i fantazji w poszukiwaniu rozwiązań scenicznych. Bardzo ważnym elementem było również przybliżenie relacji panujących pomiędzy aktorem a reżyserem.

Szkolenie odbyło się 28 lutego br. w Domu Kultury „Śnieżka”. Uczestniczyli w nim uczniowie z I LO, II LO, ZSZ nr 1, ZS nr 2, ZS nr 4 oraz ZS w Brzostku, działający w szkolnych zespołach teatralnych. Udział w warsztatach był jedną z form przygotowania uczniów do pracy nad spektaklami, które zostaną wystawione podczas X Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Organizują go Powiat Dębicki oraz II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy.

Festiwal Teatralny Dębica 2017 zwieńczy Gala Finałowa i prezentacje nagrodzonych spektakli (31 marca br., DK "Śnieżka").

ZOBACZ PLAKAT