8932143-18Ponad 130 mÅ‚odych ludzi z gminy Brzostek wzięło udziaÅ‚ w pierwszym spotkaniu z cyklu: Salon Gimnazjalisty. – To bardzo fajny pomysÅ‚, bo w jednym miejscu mogÅ‚am porozmawiać z uczniami i nauczycielami ze szkół ponadgimnazjalnych z caÅ‚ego powiatu. ObejrzaÅ‚am ciekawe filmy, dowiedziaÅ‚am siÄ™ wielu rzeczy. Od dawna zamierzaÅ‚am uczyć siÄ™ JaÅ›le, teraz poważnie zastanawiam siÄ™ nad DÄ™bicÄ… – mówiÅ‚a Natalia z Siedlisk-Bogusz, jedna z uczestniczek Salonu w Brzostku.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Dębicki we współpracy z gminami, które angażują się w organizację zaplanowanych wydarzeń. Cykl spotkań ma ułatwić nastolatkom decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zachęcić młodzież do kontynuowania nauki w powiecie dębickim.

Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj (9 marca br.). Salon w brzosteckim gimnazjum prezentował kompleksową ofertę szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Dębicki. Na indywidualnych stoiskach dla gimnazjalistów przygotowano materiały promocyjne dotyczące możliwości i kierunków kształcenia. Pomocą służyli im również starsi koledzy, którzy odpowiadali na pytania związane z otoczeniem, atmosferą i charakterem edukacji w poszczególnych szkołach.

Kolejne spotkania odbÄ™dÄ… siÄ™: w Gimnazjum w Pilźnie przy ul. NiepodlegÅ‚oÅ›ci 1 (14 marca 2017 r., godz. 8.00),  w Zespole Szkół w Å»yrakowie (15 marca br., godz. 12.00), w Zespole Szkół w Pustyni, Pustynia 160 (17 marca br., godz.10.00-11.30 I grupa oraz 11.30-13.00 II grupa), w Zespole Szkół Ekonomicznych w DÄ™bicy przy ul. Ogrodowej 20 (21 marca br., godz. 9.00), w Centrum Kultury w Grabinach, Grabiny 61 (28 marca br., godz. zostanie podana w późniejszym terminie).