memorial miniW dniu 2 kwietnia br. będziemy obchodzić XII rocznicę śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Urząd Gminy Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Klub Sportowy „CHEMIK” Pustków oraz Firma Sparta-Mielec organizują III Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II w XII Rocznicę Śmierci, który w tym dniu odbędzie się na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu.

Po raz trzeci na terenie Gminy Dębica będzie można uczestniczyć w takiej formie upamiętnienia życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Uczestnicy Memoriału będą mierzyć się
z dystansem 26 km 516 metrów. Ma on ścisły związek z czasem trwania pontyfikatu Jana Pawła II wynoszącym 26 lat 5 miesięcy i 16 dni. W tym szczególnym dniu każdy będzie mógł przyczynić się do pokonania tego dystansu.

W tym roku wszystkie osoby biorące udział w III Memoriale mogą liczyć na wiele cennych pamiątek. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy certyfikat z obrazkiem św. Jana Pawła II, a dla najwytrwalszych pływaków przygotowano specjalne monety okolicznościowe oraz medale z wizerunkiem Jana Pawła II. Ponadto na tą okazję dla wszystkich osób zostaną przygotowane papieskie kremówki.

Oficjalne rozpoczęcie III Memoriału wraz ze startem sztafety honorowej nastąpi o godzinie 15:01, natomiast o godzinie 21:37 wszyscy zgromadzeni uczczą śmierć Papieża minutą ciszy oraz wspólnym odśpiewaniem „Barki” po której nastąpi zakończenie III Memoriału.

Udział w Memoriale jest bezpłatny.

ZOBACZ PLAKAT