001 16Przy doskonałej pogodzie zakończył się, trwający od 4 do 5 lipca 2014 roku, XIV Spływ Kajakowy "WISŁOKA 2014” trasą Kłodawa gm. Brzyska, - Brzostek – Jodłowa – Pilzno – Dębica – Żyraków – Kozłów gm. Dębica.

Ośrodek Rekreacyjno – Wypoczynkowy „Jałowce” w Kozłowie stał się po raz kolejny metą wodnych zawodów. Po dopłynięciu na metę na uczestników czekały atrakcje: „pływanie na byle czym” oraz wyścigi kajakowe o puchary Starosty, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin powiatu dębickiego.

W „pływaniu na byle czym”, udział wzięły dwie osady: Powiat Dębicki reprezentowany przez Stowarzyszenie RADOŚĆ i Urząd Gminy w Dębicy. Zwycięstwo przypadło drużynie z Powiatu Dębickiego.

Pamiątkowe puchary wręczyli uczestnikom spływu przedstawiciele poszczególnych organizatorów.

Organizatorzy:
Starosta Powiatu Dębickiego – Władysław Bielawa