0001W dniu 30 września 2014 r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy odbyła się uroczystość przekazania dębickim strażakom średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 2,5/28 do ograniczania stref skażeń.

W uroczystości uczestniczyli Podkarpacki Komendant Wojewódzki. - nadbrygadier Bogdan Kuliga oraz Starosta Powiatu Dębickiego - Władysław Bielawa. Podczas uroczystości Komendant Powiatowej Straży Pożarnej - st. bryg. Wojciech Buszek dziękował im za finansowe wsparcie zakupu tego nowoczesnego, a w szczególnych okolicznościach, tak niezbędnego samochodu. Nadbrygadier Bogdan Kuliga oraz Władysław Bielawa wraz ze słowami podziękowania odebrali z rąk Komendanta pamiątkowe statuetki.

Pojazd zostaÅ‚ zakupiony ze Å›rodków finansowych Komendy Wojewódzkiej  PaÅ„stwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Åšrodowiska  i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz budżetu Powiatu DÄ™bickiego. Starosta DÄ™bicki wyasygnowaÅ‚ na ten cel 250 tys. zÅ‚.

Zdjęcia udostępnione przez KPSP w Dębicy