16 15Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma wieloletnią tradycję. W tym roku odbyła się już jego XXXX edycja. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Rywalizacja odbywała się najpierw na szczeblu gminnym, później powiatowym, wreszcie wojewódzkim. Ukoronowaniem zmagań jest finał ogólnopolski, w którym startują najlepsze drużyny z 16 województw w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W br. w Czarnej odbył się finał powiatowy dla drużyn z gmin powiatu dębickiego. Organizatorzy to Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Automobilklub Stomil w Dębicy, Komenda Powiatowa Policji, Komisariat Policji w Czarnej oraz Zespół Szkół w Czarnej. Uczniowie rywalizowali między sobą na torze przeszkód w miasteczku komunikacyjnym, udzielając pierwszej pomocy oraz pisząc test z przepisów ruchu drogowego. Bezkonkurencyjni we wszystkich kategoriach okazali się uczniowie z Czarnej.

Zawodnicy otrzymali cenne nagrody, których fundatorami byli: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Czarnej, Automobilklub Stomil Dębica.