20 03Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: "Młodzież Zapobiega Pożarom" jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej ma formę eliminacji (szkolne, gminne, powiatowe, wojewódzkie, centralne).

6 kwietnia br. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 2 w Dębicy odbyły się tegoroczne powiatowe eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej. Do eliminacji przystąpiło 33 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dębickiego.

Tegoroczni laureaci eliminacji powiatowych:
w kategorii Szkoły Podstawowe:
1 miejsce – Dominka Podraza SP w Dębowej
Gimnazja:
1 miejsce – Wojciech Świerk – ZSP Straszęcin
Szkoły średnie:
1 miejsce – Rafał Kleszcz – II LO w Dębicy
zostali zakwalifikowani do dalszego etapu i będą reprezentować powiat dębicki na Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Dębicy, burmistrzów i wójtów powiatu dębickiego oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy.