00012 mln 300 tys. zł – tyle kosztowała Powiat Dębicki przebudowa ulicy Rzeszowskiej od ulicy Kościuszki do Tysiąclecia. Na 1,5 km odcinku jezdni oraz czterech zatokach autobusowych położona została nowa nawierzchnia. Stare popękane, pełne nierówności płyty chodnikowe zamieniono na nowe eleganckie chodniki wykonane z kolorowej kostki brukowej. Dopełniając estetyki ulicy pasy zieleni pokryto białym drobnym grysem, posadzono 10 szt drzewek szczepionego klonu i obsadzono krzewami zimozielonymi.
    (…) Miejsca parkingowe i zjazdy do posesji wyÅ‚ożono czerwonÄ… kostkÄ… brukowa stosujÄ…c w tych miejscach specjalnÄ… wzmocniona podbudowÄ™. Ze wzglÄ™du na rosnÄ…cÄ… ilość samochodów osobowych jak również wynikajÄ…ce z tego potrzeby zmotoryzowanych, ilość miejsc do parkowania wzrosÅ‚a po przebudowie trzykrotnie. Na skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej z ul. RobotniczÄ… i ul. KarÅ‚owicza zamontowana zostaÅ‚a nowoczesna sygnalizacja z użyciem kamer, sterowana w taki sposób, by zapewnić optymalnÄ… pÅ‚ynność ruchu. (…) - komentuje WÅ‚adysÅ‚aw Bielawa Starosta Powiatu.
    Do wykonania nowego wibroakustycznego oznakowania jezdni wykorzystano biaÅ‚Ä… masÄ™ grubowarstwowÄ….