337 października 2014 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się Powiatowe Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2013/2014.

Władysław Bielawa Starosta Powiatu Dębickiego w swoim wystąpieniu powiedział: (…) Miniony rok uważam za jeden z ważniejszych na przestrzeni ostatnich lat. Zrealizowaliśmy wiele inwestycji, dzięki którym możemy poszczycić się dobrze zorganizowaną bazą sportową. Między innymi, trzem szkołom ponadgimnazjalnym oddaliśmy w użytkowanie nowoczesne, wielofunkcyjne boiska sportowe. Cóż jednak znaczyłyby te obiekty, gdyby nie zaangażowanie zawodników, trenerów i działaczy sportowych oraz chęć młodych do uprawiania sportu. Dlatego pragnę gorąco podziękować wszystkim tym, którzy wspierają sport w Powiecie Dębickim, życząc wytrwałości, sukcesów, satysfakcji i radości z podejmowanych działań (…)”.

Starosta Władysław Bielawa i Dyrektor ZSZ nr 1 Bożena Zielińska wręczyli nagrody przedstawicielom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wyróżniających się w powiecie we współzawodnictwie sportowym. Jak co roku nagrodzono wytypowanych przez miasta i gminy nauczycieli wychowania fizycznego oraz podziękowano powiatowym i gminnym organizatorom sportu.

W części poświęconej prezentacji rożnych dziedzin sportu uczestnicy spotkania mogli obejrzeć:
- sztuki walki Wushu Tradycyjnego - Tomasz Bilut, Mistrz Europy 2013,
- aerobik - uczennice Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy, podopieczne Pani Katarzyny Łoch,
- pokaz lekkoatletów - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podopiecznych Pani Anny Bigus,
- sumo - wychowankowie Klubu Sportowego „Wisłoka”, podopieczni Pana Andrzeja Jedynaka,
- trening piłki nożnej - wychowankowie Dębickiej Akademii Piłkarskiej, podopieczni Pana Tadeusza Stolarskiego,
- gimnastykę sportową - uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy, podopieczni Pana Krzysztofa Jużeckiego.

Imprezę poprowadzili Dorota Nowak oraz Mariusz Kania, nauczyciele wychowania fizycznego, działający w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym.

LISTA NAGRODZONYCH

Autorka zdjęć: Katarzyna Madej