Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej13 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej szkoły zgromadzili się zaproszeni goście, m.in.: Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Czesław Łączak, przedstawiciele samorządu powiatowego, nauczyciele oraz uczniowie. Odświętnego charakteru nadała uroczystości obecność pocztów sztandarowych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dębickiego.

Przybyłych gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Krzysztof Górecki, natomiast Starosta Powiatu Władysław Bielawa skierował do zgromadzonych gratulacje, życzenia oraz słowa uznania. Między innymi powiedział „Dzisiejszy uroczysty dzień, w którym spotykamy się w tak licznym gronie jest doskonałą okazją, aby złożyć hołd wdzięczności za Wasz codzienny trud, wrażliwość, cierpliwość i wyrozumiałość, pogratulować nauczycielom awansu zawodowego, uhonorować zasłużonych. Życzę Państwu, aby w wypełnianiu tej trudnej, ale jednocześnie pięknej misji nie zabrakło mądrości i roztropności. Aby oddanie i miłość do zawodu przyniosły jeszcze lepsze efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość, że budują Państwo fundamenty pomyślnej i lepszej przyszłości. Życzę, aby dzięki Waszej pracy najszlachetniejsze wartości stały się udziałem młodego pokolenia Polaków”. Do nauczycieli i obecnych na uroczystości uczniów zwrócił się także Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal.

Podczas uroczystości nauczyciele otrzymali z rąk Starosty Powiatu Władysława Bielawy gratulacje z okazji uhonorowania ich Nagrodą Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Rokrocznie Starosta w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej nagradza wyróżniających się nauczycieli. W tym roku nagrodę taką odebrało 16 pedagogów. Uroczystość była także okazją do wręczenia listów gratulacyjnych nauczycielom, którzy otrzymali w bieżącym roku stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość stała się także okazją do podsumowania realizowanego w szkołach zawododowych Powiatu Dębickiego projektu unijnego „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Nauczyciele koordynujacy w powiecie działania projektowe odebrali z rąk Starosty okolicznościowe podziękowania. Listy gratulacyjne otrzymało także 12 uczniów – stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły Zespołu Szkół Ekonomicznych pod kierownictwem pani Anny Szeli – Giza.

LISTA NAGRODZONYCH