Marszałek w Starostwie14 października 2014 r, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl zorganizował spotkanie z przedstawicielami samorządu terytorialnego ws. budowy drogi S-19 na terenie Województwa Podkarpackiego oraz budowy łączników do autostrady A4.

W spotkaniu uczestniczyli: Marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl, Poseł na Sejm RP - Jan Warzecha, Z-ca Dyrektora ds. inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Rzeszowie - Wiesław Sowa, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich - Adam Maternia, Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego transportu Zbiorowego - Lesław Korniak, Dyrektor Podkarpackiego Biura Planowania Przestrzennego - Renata Drążek.

W omawianej tematyce  znalazÅ‚ siÄ™ zjazd z autostrady A4 DÄ™bica Wschód (Pustynia- Zawada) i DÄ™bica Zachód (Å»yraków).

Marszałek Władysław Ortyl złożył zapewnienie o finansowaniu i umieszczeniu na liście projektów komunikacyjnych na lata 2014 – 2020 planowanych łączników z terenu naszego powiatu.