006 06W dniu 16 października 2014 roku z miejscowości Głobikowa już po raz piąty wyruszył wojewódzki pieszy rajd dla uczniów niepełnosprawnych umysłowo, organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. W otwarciu rajdu  uczestniczyli Barbara Pelczar – Białek - dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Marek Mikrut – kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy w Dębicy, Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz Marta Biłas – dyrektor ZSS.

Wśród uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Frysztaka, Mrowli, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Gębiczynę, Gorzejową - gdzie  uczniowie zwiedzili drewniany kościół pod wezwaniem św. Grzegorza z XVIII wieku i Połomię. Rajd kończył się w Głobikowej.

W tym roku we wspólnym marszu uczestniczyli także sponsorzy: Wacław Smoleń i Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu Wacława Smolenia, Romana Bukowskiego - właściciela Piekarni „Bukowski”, Janusza Wiktora - właściciela Cukierni „Wiktor” oraz Zbigniewa Bandzyra. Nagrody dla uczestników ufundował Starosta Powiatu Dębickiego - Władysław Bielawa.

Zdjęcia udostępnione przez ZSS w Dębicy