2589631254-11SzkoÅ‚y wyższe z różnych stron Polski prezentowaÅ‚y wczoraj (15 listopada br.) swojÄ… ofertÄ™ podczas Otwarcia Podkarpackich SpotkaÅ„ Edukacyjnych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w DÄ™bicy. Patronat nad wydarzeniem objÄ…Å‚ Starosta Powiatu DÄ™bickiego. -  PrzedsiÄ™wziÄ™cie miaÅ‚o odsÅ‚onić nowe szanse zarówno przed uczniami, jak i przed uczelniami, które chcÄ… ksztaÅ‚cić zdolnych i ambitnych absolwentów. Mam nadziejÄ™, że obie strony wykorzystaÅ‚y tÄ™ okazjÄ™ maksymalnie - mówi Mateusz Pasek, Wicestarosta Powiatu DÄ™bickiego.

W trakcie spotkania w "Ekonomiku" uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli porozmawiać m.in. ze studentami. Młodzież pytała starszych kolegów o konkretne oczekiwania rekrutacyjne poszczególnych uczelni, możliwość praktyk, programy nauczania i studencką atmosferę. Podkarpackie Spotkania Edukacyjne, poza Dębicą, odbywają się w tym roku również w Mielcu, Przemyślu i Jarosławiu.

ZOBACZ FILM