geniusz it miniZ wielką radością i dumą społeczność szkolna Zespołu Szkól nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy przyjęła wiadomość, że uczeń klasy I Technikum Informatycznego  Wiktor  Jezioro został wybrany GENIUSZEM IT. Wyższa Szkoła Biznesu - National - Louis University w Nowym Sączu po raz siódmy zorganizowała konkurs pod nazwą „Potęga Informatyki”. W tym roku po raz pierwszy zmieniono jego formułę, aby poszukać młodych talentów wśród osób do 20 roku życia. Tegoroczne hasło to „GENIUSZ  IT”.

Konkurs składał się z 3 etapów, ostatni III etap miał na celu wyłonienie Geniusza IT. Finał odbył się w siedzibie Organizatora w Nowym Sączu. Każdy spośród uczestników, wybranych w II etapie, prezentował jedno maksymalnie 10-minutowe widowiskowe wystąpienie, prezentujące kandydata na Geniusza IT lub przedstawiające jego umiejętności bądź produkt jego autorstwa. Wszystko odbywało się w obecności publiczności, a w trakcie wystąpienia oraz po jego zakończeniu uczestnik odpowiadał na zadawane przez Komisję Konkursową pytania.

Poziom wiedzy i umiejętności Wiktora wprawiła w zdumienie Komisję Konkursową. Zaprezentował on produkty swojego autorstwa między innymi:
- zdecentralizowaną chmurę obliczeniową
- giełdę krypto - walut
- odkryte przez siebie liczby pierwsze
-aplikację wieloplatformową, służącą do sprawdzania obecności w pracy pracowników firmy, pisaną de facto pod zamówienie firmy.
a także swoją wiedzę i umiejętności z dziedziny systemu LINUX.

Poniżej link do występu Wiktora:
watch-v=fQEY9-p6OFA