2365874512-13Sytuację społeczno-gospodarczą Galicji na przełomie lat 1918 – 1919 oraz sytuację państw środkowoeuropejskich w 100-lecie odzyskania niepodległości omawiali wczoraj (21 marca br.) w Dębicy wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Historyczna sesja odbyła się w Domu Kultury „Kosmos” i stanowiła jedno z wydarzeń w kalendarzu tegorocznych powiatowych obchodów setnego jubileuszu niepodległej Polski.

Sesję zorganizowało Starostwo Powiatowe przy udziale I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Prelekcje, skierowane głównie do młodzieży, wygłosili panowie: dr hab. Tomasz Kargol z Instytutu Historii UJ oraz dr Mirosław Natanek z Instytutu Europeistyki UJ. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem konkursu „Piękna, niepodległa 2018”. Jego zwycięzcy odebrali nagrody z rąk pana Andrzeja Reguły, Starosty Powiatu Dębickiego.