021 02Trwają prace remontowe na ulicy Świętosława, które są kolejnym etapem przebudowy na tej najdłuższej ulicy w Dębicy. W roku ubiegłym na odcinku 0,5 km została wykonana kanalizacja deszczowa, chodnik i poszerzono jezdnię. Na długości 1 km położono nową nawierzchnię asfaltową, a także odnowiono pobocza i zjazdy. Prace te były wykonane na odcinku od ulicy Wierzbowej do Kosynierów Racławickich. Na realizację inwestycji w 2013 roku powiat przeznaczył 705 tys. zł.

Obecnie trwają prace modernizacyjne na kolejnym tym razem ponad 850 metrowym odcinku ulicy Świętosława - od ulicy Kosynierów Racławickich do wiaduktu kolejowego w rejonie skrzyżowania z ulicą Mościckiego. Przebudowa polega na sfrezowaniu starej i położeniu nowej nawierzchni bitumicznej składającej się z warstwy profilowej i warstwy ścieralnej wzmocnionej geokompozytem (specjalną siatką z włókniny). Na całej długości przebudowywanej ulicy zostanie poprawione odwodnienie poprzez regulację 18 kratek i dodatkowe zamontowanie 10 nowych. Modernizacji zostaną poddane chodniki, w których zostaną wymienione krawężniki, obrzeża, a płyty chodnikowe zastąpi kostka brukową.

- (...) Celem remontu jest przede wszystkim zwiększenie komfortu jazdy użytkowników. Ważne jest, by na takim trakcie komunikacyjnym bezpiecznie czuli się nie tylko kierowcy, ale również piesi. Dla poprawienia bezpieczeństwa i estetyki wymieniamy stare, wysłużone poręcze na nowoczesne bariero – poręcze (...) - mówi Władysław Bielawa – Starosta Powiatu.

Inwestycja, której zakończenie planuje się do końca listopada kosztować będzie powiat dębicki prawie 630 tys. zł.