019 02Blisko 99 tys. euro – tyle wynosił budżet projektu pn. „Doskonalenie umiejętności przyszłych pracowników branży gastronomiczno – hotelarskiej drogą kariery zawodowej w Polsce i Unii Europejskiej”, współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu oraz hiszpańskiego partnera - Andaluzyjską Firmę Edukacyjną euroMind.

Dzięki projektowi 38 uczniów miało możliwość uczestniczenia w ciekawych przedsięwzięciach: przygotowaniach kulturowo – pedagogicznych oraz kursach językowych, organizowanych w ramach trzytygodniowych staży w pięknej, renesansowej miejscowości Ubeda w Andaluzji. Ponadto młodzież odbywała tematyczne wycieczki, powiązane między innymi ze zwiedzaniem restauracji hiszpańskiej w Krakowie jak również, z interesującym wykładem w Instytucie Iberystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas konferencji podsumowującej projekt, która obyła się w restauracji „Steak House”, Starosta Powiatu - Władysław Bielawa – wraz z dyrektorem szkoły Sławomirem Słysiem wręczyli uczestniczącym w projekcie uczniom dyplomy ukończenia stażu, certyfikaty Europass – Mobliność oraz świadectwa kursu języka hiszpańskiego. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film pt. „Upowszechnienie rezultatów projektu”, ilustrujący opinie hiszpańskich i polskich pracodawców na temat projektu.

Szkolny Zespół Projektowy już zapowiada realizację kolejnych przedsięwzięć, tym razem w ramach działania „Erasmus+”.

Zdjęcia udostępnione przez ZSZ w Pustkowie Os.