brd 18Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy była gospodarzem Powiatowego Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się 10 maja br. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. W turnieju wystartowali mistrzowie gmin z powiatu dębickiego w kategoriach: Szkoły Podstawowe i Gimnazja.

Eliminacje powiatowe obejmowały następujące konkurencje: test, udzielanie pierwszej pomocy, znajomości zasad ruchu drogowego oraz część sprawnościową, podczas której uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami jazdy na torze przeszkód oraz poruszania się po miasteczku ruchu drogowego.

WYNIKI ELIMINACJI

Szkoły Gimnazjalne:

I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Czarnej
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagoszynie z oddziałami gimnazjalnymi
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworzu Górnym z oddziałami gimnazjalnymi
IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy z oddziałami gimnazjalnymi

Szkoły Podstawowe: