004 011Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nagrody dla laureatów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz przez Powiat Dębicki.

Konkurs miał charakter otwarty i był skierowany do fotografów amatorów - uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematyką konkursu była przyroda powiatu dębickiego. Zdjęcia mogły przedstawiać: faunę, florę, przyrodę nieożywioną oraz  krajobraz regionu. Fotografie miały być wykonane w okresie od 1 lipca do 15 października br. Uczestnik mógł zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia w formie cyfrowej.

Na konkurs wpłynęło 189 prac.

Rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu odbędzie się 25 listopada 2014 roku o godz. 12.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Dębicy (sala sesyjna).

Laureatami I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „PRZYRODA POWIATU DĘBICKIEGO” zostali:

- Krzysztof Kosowski - LO w Pilźnie,
- Roland Lombara - I LO w Dębicy,
- Kamila Nykiel - ZSZ nr 1 w Dębicy,
- Wiktoria Robak - Gimnazjum w Łękach Górnych,
- Przemysław Łącki - ZS Brzostek,
- Agata Leja - I LO w Dębicy,
- Joanna Marzec - I LO w Dębicy,
- Jakub Skupień - MG nr 4 w Dębicy,
- Patrycja Magiera - I LO w Dębicy,
- Anna Lisak - I LO w Dębicy,
- Adriana Bieniek - ZSE w Dębicy,
- Mikołaj Kuczyński - I LO w Dębicy,
- Natalia Wójcik - I LO w Dębicy,
- Marceli Wielopolski - I LO w Dębicy,
- Bernadetta Więcek - ZSZ nr 1 w Dębicy,
- Natalia Gil - ZS Brzostek.