st111254-3Wczoraj (13 grudnia br.), w 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, mieszkańcy powiatu uczcili pamięć wszystkich, którzy w 1981 r. stawili opór komunistycznej dyktaturze. Pod Krzyżem na placu Solidarności w Dębicy zapłonęły znicze.

Młodzież, samorządowcy, członkowie „Solidarności” i przedstawiciele Duszpasterstwa Ludzi Pracy oddali hołd ofiarom tamtych dramatycznych dni. Wiązankę w dębickim miejscu pamięci, w imieniu Powiatu Dębickiego, złożyli panowie: Starosta Piotr Chęciek oraz Wicestarosta Adam Pieniążek.

ZOBACZ ZDJĘCIA (autor: Urząd Miejski w Dębicy)