7854785412-1Wczoraj (17 grudnia br.) późnym popołudniem Harcerze Hufca ZHP w Dębicy przynieśli do Starostwa Powiatowego Betlejemskie Światło Pokoju. - Wręczamy światełko z przesłaniem dobroci i jedności. To światło, które łączy – mówiła sam. Zuzanna Grecka z 8. Dębickiej Drużyny Harcerskiej.

PÅ‚omyk z rÄ…k mÅ‚odych mieszkaÅ„ców powiatu przyjÄ™li panowie: Adam Pieniążek, Wicestarosta Powiatu DÄ™bickiego oraz Sekretarz MichaÅ‚ Prażak. – DziÄ™kujemy za WaszÄ… pamięć i życzliwość. Ten symboliczny ogieÅ„ ma dla nas bardzo dużą wartość – zwracaÅ‚ siÄ™ do harcerzy Wicestarosta.

W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 r. W tym roku dotarło do naszego kraju w miniony weekend, kiedy to polscy harcerze przyjęli je z rąk słowackich skautów. Za sprawą harcerzy płomyk dotrze teraz do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do instytucji oraz mieszkańców.