rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

55558889966-19W ramach wczorajszych (20 stycznia br.) uroczystości odsłonięto Pomnik Niepodległości i wręczono Pamiątkowe Medale „Dębiczanie Bohaterom”. Wśród odznaczonych znalazł się Starosta Powiatu Dębickiego, uhonorowany w ten sposób za zaangażowanie w realizację przedsięwzięć upamiętniających narodowy jubileusz.


Niedzielne obchody zorganizowano w setną rocznicę walk stoczonych przez żołnierzy 9. Pułku Ułanów z Dębicy o granice Rzeczypospolitej. Uroczystości rozpoczęto złożeniem kwiatów na cmentarzu wojskowym oraz placu Gryfitów. Zaraz po tym odbyła się msza św. w kościele pw. Św. Jadwigi. Następnie uczestnicy nabożeństwa, w asyście Kompanii Honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, konnej grupy rekonstrukcji historycznej i Miejskiej Orkiestry Dętej, przeszli ulicami miasta na dębicki Rynek, gdzie odsłonięto Pomnik Niepodległości.


Wieczorem, w Domu Kultury „Mors”, wręczono zasłużonym mieszkańcom powiatu dębickiego sto Pamiątkowych Medali „Dębiczanie Bohaterom”. Zwieńczenie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zakończono przejmującym widowiskiem artystycznym „Wigilia w okopach”.


Uroczystości zorganizowało Miasto Dębica przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie