5251437698-21Gratulacje i podziękowania z rąk przedstawicieli Powiatu Dębickiego przyjęły osoby, które zaangażowały się w przygotowanie i organizację tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Dębicy. Wyrazy wdzięczności oraz dyplomy i symboliczne upominki, m.in. dla reprezentantów firm, instytucji, służb mundurowych, osób duchownych, nauczycieli i wolontariuszy, przekazali dziś (28 stycznia br.) pan Piotr Chęciek - Starosta Powiatu Dębickiego, pan Adam Pieniążek – Wicestarosta Powiatu oraz pani Katarzyna Rokosz - Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego. W trakcie spotkania wyemitowano także krótki reportaż z królewskiego orszaku, który 6 stycznia 2019 r. podążał ulicami miasta.

VI Orszak Trzech Króli zorganizowało Starostwo Powiatowe przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” w Dębicy. Autorem scenariusza był Roman Misiewicz – poeta, laureat Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny 2003 za najlepszy debiut poetycki.

Obsadę tworzyli aktorzy amatorzy z powiatu dębickiego: Maryja - Maria Socha, Józef - Rafał Kokoszyński, Narrator - Jan Borek, Legionista - Bartosz Piechota, Król I - Wiesław Przybysz, Król II - Michał Smoła, Król III - Tomasz Czapla, Gospodyni - Barbara Żubrowska, Gospodarz - Piotr Szyper, Pasterz I - Rafał Serafin, Pasterz II - Stefan Świstak, Pasterz III - Jakub Morawczyński, chór śpiewający kolędy - Schola Serduszka, wykonanie kolędy „Mizerna Cicha” - Zuzanna Grecka, Aleksandra Występek - Grupa Artystyczna „Safo”, „Walka dobra ze złem” - tancerki Grupy Soul Dance, Orszaki Trzech Króli tworzyli uczniowie dębickich szkół podstawowych nr: 2, 10, 11.

Za oprawę artystyczną odpowiadała Dominika Migoń - instruktorka teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury.

Oprawa muzyczna i prowadzenie Paweł Adamek - muzyk, dyrygent, prezes Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego w Dębicy. Realizacja dźwięku: Sergiusz Smolnicki.

W organizację wydarzenia zaangażowali się również: OSP Nagawczyna, OSP Podgrodzie, OSP Zawada, OSP Wiewiórka, OSP Straszęcin, OSP Nagoszyn oraz dębickie organizacje, stowarzyszenia i instytucje: Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „Radość”, Ranczo Hucułek, I i II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Powiatowa Komenda Policji, Nadleśnictwo Dębica, Straż Miejska, Zakład Usług Miejskich, a także przedsiębiorcy: „DOM-TRANS” Mariusz Lis, „TEDEX” Tadeusz Barnaś oraz „MEGA” Mariusz Szymaszek.

Koordynator przedsięwzięcia: Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Dębicy.