rozmiar czcionki
A- A A+
szukaj
Polish Belarusian Czech English French German Italian Lithuanian Norwegian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian
tryb ekranu

logon

5555888999Radni zdecydowali dziś (20 lutego br.) podczas V Sesji Rady Powiatu Dębickiego o zwiększeniu wydatków budżetowych na poczet zabezpieczenia wkładu własnego, niezbędnego do pozyskania z budżetu państwa dofinansowania na budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Dofinansowanie, o które będzie starał się Powiat, to kwota 4,4 mln zł. Planowana suma wydatków na tę inwestycję w 2019 r. – po otrzymaniu dotacji – ma wynieść niewiele ponad 8,8 mln zł.


– Wierzę, że dzięki tym wszystkim działaniom, zaangażowaniu wielu osób, zrozumieniu powagi problemu funkcjonowania dzieci i młodzieży w obecnym budynku szkoły, realne staje się by w tym roku udało się rozpocząć i zakończyć budowę w stanie surowym otwartym – mówi Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.


Postęp w kwestii budowy szkoły to efekt szeregu rozmów jakie prowadzono w ostatnich miesiącach. Starosta Powiatu Dębickiego, wspólnie z posłem Janem Warzechą, odwiedził w tej sprawie Ministerstwo Edukacji. Natomiast dzięki pomocy Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Mateusza Kutrzeby, obecny budynek szkoły odwiedziła Pani Poseł Prof. Józefina Hrynkiewicz. Jej zaangażowanie w konsekwencji doprowadziło do spotkań i rozmów z Panią Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską, Panem Ministrem Inwestycji i Rozwoju Jerzym Kwiecińskim, Panią Wojewodą Podkarpacką Ewą Leniart, Panią Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewą Draus oraz wieloma innymi przedstawicielami instytucji rządowych i wojewódzkich. W spotkaniach tych uczestniczyli m.in. Wicestarosta Adam Pieniążek i Przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka.


Sytuacja związana z obecnym funkcjonowaniem ZSS oraz z planowaną budową została przedstawiona również Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. - W bardzo szybkim czasie uzyskaliśmy zapewnienie o pełnym wsparciu przy realizacji tego zadania co potwierdzają pisma otrzymane z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – podkreśla Starosta Piotr Chęciek.

No Calendar Events Found or Calendar not set to Public.

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych wyłącznie do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

  Akceptuję politykę cookies na tej stronie