5487452136-8Wirujące oberki, skoczne polki, szlacheckie mazury i dostojne polonezy prezentowali w sobotę (23 lutego br.) tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie w Dębicy. Artyści wystąpili na deskach Domu Kultury „Mors”, dając wspaniały popis swoich umiejętności w jubileuszowym koncercie z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Barwne, pełne muzyki, śpiewu i tańca wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Powiatu Dębickiego.

Igloopolanie to grupa aktualnie blisko 80 osób, którą tworzą dzieci, młodzież i dorośli. Członkowie dębickiego ZPiT, na przestrzeni minionych dziesięcioleci, zgromadzili na koncie zespołu liczne dyplomy, puchary, nagrody i wyróżnienia. Podczas sobotniej uroczystości przyjmowali gratulacje i życzenia. Jubilaci otrzymali m.in. pamiątkowy grawerton oraz kosz kwiatów, które wręczyli Starosta i Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego. Panowie Piotr Chęciek i Michał Maziarka upominki przekazali wraz z wyrazami wdzięczności za ważną obecność Igloopolan w życiu kulturalnym powiatu dębickiego i życzeniami, aby dalsza praca artystyczna była nieustającym źródłem satysfakcji.