023 1317 grudnia 2014 r. w świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie XX edycji Międzyszkolnego Konkursu „WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ”, w którym udział wzięło 101 uczestników – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjanych powiatu dębickiego i ropczycko – sędziszowskiego.

Cel konkursu to kształtowanie zdrowego stylu życia, ukazanie szkodliwości używek oraz zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia; a także rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy w jednej z trzech kategorii - praca plastyczna, praca literacka lub praca multimedialna. Na konkurs nadesłano 28 prac literackich, 44 plastyczne i 29 multimedialnych z 20 placówek oświatowych; 14 gimnazjów oraz 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas posumowania XX edycji konkursu obecni byli:
Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego;
Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu;
Zygmunt Żabicki – Członek Zarządu Rady Powiatu;
Szczepan Mroczek – Przewodniczący Rady Miasta;
Barbara Pelczar – Białek –Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego,
Ireneusz Kozak - Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty;
Roman Rogowski – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta;
Artur Tokarz – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Uroczystość zaszczycił swą obecnością Ks. Zbigniew Guzy - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Diecezji Tarnowskiej, który wygłosił ciekawą prelekcję na temat uzależnień.

Po wręczeniu naród laureatom konkursu, grupa działająca pod kierunkiem Wiesława Przybysza wykonała część artystyczną, po niej odbyła się degustacja zdrowej żywności przygotowana przez uczennice ZSZ nr 1 w Dębicy. Sponsorem nagród było, między innymi, Starostwo Powiatowe w Dębicy.

FINALIŚCI KONKURSU

Zdjęcia udostępnione przez ZSZ Nr 1 w Dębicy